صفحه کابینت روشویی

صفحه کابین روشوئی در طراحی حمام نقش بسیار مهمی دارد و لازم است که در انتخاب آن بیشتر دقت کنید. به همین دلیل بسیار مهم است که قبل از انتخاب کابینت روشویی نکاتی را در نظر بگیریم. به عنوان مثال، از خودتان سوال کنید که به چه نوع کابینت روشویی نیاز دارید؟ صفحه کابینت روشویی از چه جنسی باشد؟کابینت روشویی بزرگ باشد یا کوچک ؟ علاوه بر زیبایی و نظم آیا تا به‌ حال فکر کرده‌اید چرا استفاده از کابینت‌ روشویی برای اکثر افراد ایده آل است؟

یکی از موارد مهم بهداشت است. بسیار مهم است که کانتری را انتخاب کنید که آنتی باکتریال بوده و در برابر مواد شوینده مقاوم باشد.

در این بخش ما قصد داریم چهار متریال برای صفحه کابینت روشویی به شما معرفی کرده و مورد ارزیابی قرار بدهیم تا شما  بتوانید بهترین و مناسب ترین را انتخاب کنید.

 کابینت روشویی با صفحه سرامیکی

کانتر ها می توانند از جنس کاشی و سرامیک باشند. مواد سازنده ی سرامیک و کاشی از خاک رس است. خاک رس در در درجه بالا استخراج شده و لعاب دار شده است. به دلیل آن که در هر اندازه و شکلی آن را وجود دارند می توان آن را در هر سایزی سفارش داد. از مزیت های کانترهای سرامیک و کاشی این است که مقاوم به گرما هستند. یکی از مزیت های که کاشی ها و سرامیک ها دارا هستند این است که به راحتی لکه بر روی آن ها
ایجاد نمی شود. یکی از مزیت های دیگر آن این است که کاشی آسیب دیده را تعویض کرد. کانترهای سرامیکی روشویی کابینتی ارزان بوده و بسیار مقرون به صرفه می باشند. شستشوی شدید سطح کانتر سرامیک کابینت روشویی سبب می شود که سطح بسیار براق آن خراب و خش دار گردد. نصب سرامیک وکاشی با کمک آپوکسی و اکریلیک انجام می شود. تمیز کاری با پودرهای سفیدکننده برای نگه داشتن درخشندگی و سفیدی آن موثر است.

 کابینت روشویی با صفحه کورین

استفاده از سنگ کورین در ساخت روشویی کورین نسبتا هزینه بر است. حال ممکن است سوال پیش بیاید که چرا باید هزینه بیشتری پرداخت کرد و از سنگ کورین در ساخت روشویی کورین استفاده نمود؟ چون کورین ویژگی های مثبت زیادی دارد که نمی توان از آن چشم پوشید:

 1. سنگ کورین صد در صد ضد آب است

  سنگ مصنوعی کورین کاملا در برابر نفوذ مایعات و رطوبت مقاوم است. برای همین از سنگ کورین در قسمت هایی که آب ریزی زیادی دارند مثل سینک روشویی و سینک ظرفشویی استفاده می کنند.

 2. سنگ کورین کاملا بهداشتی و آنتی باکتریال است

  سنگ مصنوعی کورین کاملا در برابر نفوذ انواع باکتری و قارچ مقاوم است. سرویس بهداشتی همیشه در معرض انواع آلودگی ها است و برای همین استفاده از کورین در سرویس بهداشتی باعث پاکیزگی و بهداشتی بودن همیشگی محیط می شود.

 3. سنگ کورین یکپارچه و بدون درز است

  سنگ کورین وقتی نصب می شود کاملا به صورت یکپارچه و بدون درز در می آید. علاوه بر اینکه خود کورین یک متریال ضد آب هست، خاصیت بدون درز بودن سطح آن هم باعث می شود که نفوذ آب در آن به صفر برسد.

 4. تمیز کردن سنگ کورین بسیار راحت است

  سنگ کورین ضد لک بوده و به راحتی پاک می شود. در سرویس بهداشتی و روشویی آب فراوان ریخته می شود برای همین استفاده از سنگ کورین در روشویی یا دیوار حمام و دستشویی باعث می شود تمیز کردن آن بسیار آسان تر باشد.

 5. سنگ کورین فرم پذیر است

  سنگ مصنوعی کورین برخلاف سنگ های طبیعی مثل گرانیت قابلیت خم شدن تا زاویه خاصی را دارند. برای همین از آن می توان در ساخت انواع فرم ها و سبک های روشویی استفاده کرد.

 6. سنگ کورین بسیار زیباست و طرح و رنگ های متنوعی دارد

  سنگ کورین علاوه بر تمام مزایایی که از آنها نام بردیم بسیار زیبا و چشم نواز است. روشویی که با کورین ساخته می شود کاملا مدرن و زیبا است. به علاوه دست شما در انتخاب طرح و رنگ آن کاملا باز است. رنگ و طرح روشویی کورین می تواند هر سلیقه ای را راضی کند.

 کابینت روشویی با صفحه سنگ طبیعی

امروزه با وجود سنگ های متنوع, استفاده از سنگ های گرانیت در سرویس بهداشتی حرف اول را میزند. سنگ گرانیت جزء سنگ های طبیعی محسوب میشود و در مقایسه باسنگ های مصنوعی ظاهری جذابتر و طبیعی دارد. این نوع سنگ در تنوعی از طرح و رنگ یافت میشود و مقاومت آن در برابر خش,کپک و قارچ بسیار بالا میباشد. تمیز نمودن این سنگ ها باید با شوینده های مخصوص انجام شود زیرا سنگ گرانیت ممکن است موادی مانند سرکه و روغن را جذب کند که این امر باعث ایجاد لک بر روی این سنگ میشود. علاوه براین گرانیت یکی از گران‌ ترین کانتر های روشویی کابینتی است و برای خرید آن باید هزینه زیادی کرد. اگر این ماده به دقت و به خوبی نصب نشود به راحتی آسیب می‌کند و از بین می‌رود؛ به همین دلیل بهتر است برای انجام این کار از یک نصاب حرفه‌ ای کمک بگیرید.

 کابینت روشویی با صفحه کوارتز

کوارتز یکی از سخت‌ترین و البته سرشارترین مواد معدنی در طبیعت است. در واقع، تقریبا هر نوع سنگی دارای درصدی از این ماده سرشار در خود است. تولیدکنندگان کانتر (که البته تعداد آن‌ها در بازار بسیار زیاد است) به ماده‌ای که ۹۵ درصد از آن کوارتز است، رنگ، رزین، و گاهی موادی قابل بازیافت اضافه می‌کنند تا این ماده در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف قابل تولید باشد. کابینت روشویی با کانتر کوارتز از گرانیت محکم‌تر است و نیازی به درزگیری ندارد و ذاتا در برابر رطوبت، لکه، و باکتری مقاوم است. ولی قیمت زیاد آن از معایب کوارتز به حساب می آید.