کمد دیواری یکی از ملزومات یک اتاق خواب استاندارد است و باعث می‌شود فضای بیشتری در اختیارتان قرار گیرد تا وسایل و لوازم‌تان را راحت‌تر و منظم‌تر در آن سازماندهی کنید. البته برای رسیدن به این هدف، لازم است کمد به شکل استانداری تعبیه شده باشد تا هم فضای اتاق را اشغال نکرده باشد و هم دارای قفسه‌بندی‌های مناسب باشد تا بتوان لوازم و وسایل بیشتری را درون آن جای داد. در ادامه قصد داریم انواع کمد‌های دیواری و نمونه‌های استاندارد آن را به شما معرفی کنیم.

کمد دیواری استاندارد

کمد دیواری به هر شکل و مدلی که باشد یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر اتاقی محسوب می‌شود. تصور کنید یک آشپزخانه‌ی زیبا دارید، اما درون آن هیچ کابینتی نیست! اتاق بدون کمد دیواری نیز به مانند همین است و در واقع، یک چیزی کم دارد. وجود کمد دیواری در اتاق چنان با اهمیت و مهم است که اگر خانه‌ای همه‌ی اتاق‌هایش دارای کمد دیواری داشته باشد از نظر خریداران یک آپشن و گزینه‌ی منحصربه‌فرد و ویژه دارد.

کمد دیواری می‌تواند مطابق کاربردی که دارد، رنگ و مدل متفاوتی داشته باشد. کمد دیواری‌ها، محل نگهداری رخت‌خواب، وسایل خانه و آشپزخانه، وسایل انباری، لوازم برقی، وسایل اضافی، لباس‌های آویزی، چمدان‌ها، وسایلی که همیشه مورد استفاده نیستند و بسیاری وسایل دیگر می‌باشد، بنابراین سبک قفسه‌بندی آن، بسته به نیاز مشتری، متفاوت خواهد بود و باعث می‌شود کارایی هر کدام از دیگری متفاوت باشد.

سایز کمد دیواری‌ها بسته به سایز اتاق خواب متفاوت است. معمولا اتاق‌ خواب‌های بزرگ، کمد دیواری‌های بزرگتری دارند و در مقابل، هر چه متراژ اتاق کوچکتر باشد ناچاریم از کمد دیواری‌های کوچکتری استفاده کنیم تا از سایز و اندازه‌ی اتاق کاسته نشود.

انواع کمد دیواری :

کمد دیواری‌ بر حسب نوع استفاده و مدلی درها به چهار نوع اصلی تقسیم می‌شوند:

  • کمد دیواری با در لولایی
  • کمد دیواری با در ریلی
  • کمد دیواری بدون در
  • کمد دیواری با در بازشوی ترکیبی

انواع مدل‌های کمد دیواری

  • کمد مخصوص دکوراسیون مدرن

اگر دکوراسیون منزل شما مدرن است، باید از کمد دیواری‌های مدرن که درهای ساده‌ای دارند استفاده کنید. این گونه کمد دیواری‌ها، فارغ از نوع درشان یا نحوه‌ی باز شدنشان، باید ساده باشند تا با دکوراسیون مدرن اتاق هم‌خوانی داشته باشند.

کمد دیواری‌های ام‌دی‌اف ، چوبی ساده، آینه‌ای، در شیشه‌ای، بدون در، هایگلاس و نمونه‌های دیگر که ساده هستند برای دکوراسیون سبک مدرن مناسب بوده و فضای ایده‌آلی را برای شما به وجود می‌آورند. نمونه‌ی دیگری از کمد دیواری‌های سبک مدرن کمدهایی هستند که درِ آن‌ها به وسیله‌ی مگنت یا آهن‌ربا باز یا بسته می‌شود. در واقع این کمدها، مانند کابینت‌های فشاری، به وسیله‌ی فشار دست باز و یا بسته می‌شوند و به سادگی و ظاهر مدرن اتاق کمک بسیاری می‌کنند.

  • کمد مخصوص دکوراسیون کلاسیک و نئوکلاسیک

اگر دکوراسیون منزل شما کلاسیک و نئوکلاسیک است، باید از کمد دیواری‌هایی استفاده کنید که تزئینات و منبت‌های مختلفی بر روی در و بدنه‌ی کمد داشته باشد. این گونه کمدها معمولا از جنس چوب طبیعی بوده که به وسیله‌ی هنر دست منبت شده‌اند. نمونه‌های دیگر آن از جنس ممبران و رنگ پولیشی است که به وسیله‌ی دستگاه‌های cnc ، ابزار خورده و طراحی می‌شوند، سپس با روکش‌های مختلفی مانند روکش پی‌وی‌سی یا رنگ پولیشی، روکش و پوشانده می‌شود.

بسته به سبک و سلیقه‌ی مشتری، تزئینات کمد دیواری می‌تواند ساده‌تر یا شلوغ‌تر باشد که هر کدام متناسب با سلیقه‌ی طراح و مشتری و همچنین رعایت تناسب با دیزاین خانه انتخاب می‌شود. همچنین کمد‌دیواری‌های سبک کلاسیک یا نئوکلاسیک باید دارای دستگیره‌های فاخر و تزئین شده باشند تا با سبک کلاسیک اتاق هماهنگی داشته باشند.

  • کمد برای اتاق‌های کوچک

برای اتاق‌هایی که متراژ کوچکی دارند استفاده از کمد دیواری‌های رنگ روشن، مانند کرم یا سفید باعث بازتر شدن فضا و محیط می‌شود؛ انواع کمد دیواری با درهای آینه‌ای و شیشه‌ای نیز به شما کمک می‌کنند که فضای اتاق را بزرگتر و دلبازتر نشان دهید.

در اتاق‌های بزرگ که نورگیر بیشتری دارند، می‌توانید از کمد دیواری‌هایی با رنگ‌های تیره‌تر استفاده کنید. همچنین، برای ایجاد کنتراست بیشتر می‌توانید از رنگ‌های ترکیبی و مکمل نیز استفاده کنید و جلوه‌ی جذاب‌تر و زیباتری را به فضای منزل خود ببخشید.

 

کمد دیواری استاندارد

کمد دیواری جدا کننده فضا

کمد دیواری جدا کننده فضا

۳d-rendering-modern-scandinavian-black-wood-walk-closet-with-wardrobe-near-window_105762-932

c6bb2bbe-9b55-4bd0-8c3d-a214b8adebaa

dcc3835c-12c3-44da-b143-210f2092ba9c

d8d7039a-6ef2-44e5-bcd3-6d4a15716c33

bb760892-a2d8-4bdd-b549-3ca3e0b46e9e

۰۸c78245-d274-47c1-8fe9-b6a6be4bca45

۲۱e68f66-991b-4e55-9185-df06e0a957ef

دکوراسیون داخلی چوبی

دکوراسیون داخلی چوبی

دکوراسیون داخلی چوبی

کلوزت روم

کلوزت روم

کلوزت روم

کلوزت روم

کمد دریواری

کمد دریواری

کمد دریواری

کمد دریواری

کمد دریواری

کمد دریواری

کمد دریواری

کمد دریواری

کمد دریواری

کمد دریواری

۷a09fb27-d6be-4fd0-bafb-221e6d6d7946

۳۷f17834-cf33-4ef6-85e1-a1d42eb55956

کمد دریواری

کمد دریواری