لباس فرم اداری چه خصوصیاتی دارد؟

پوشیدن لباس فرم اداری پدیده تازه ای نیست سالیان سال است که شاغلین در حرفه های مختلف از لباس کار مخصوص استفاده می کنند. انواع لباس کار مردانه و لباس اداری زنانه طراحی شده که هر کدام ویژگی های خاصی دارند. هر مانتو اداری و لباس کاری را نمی توان برای سایر ادارات و شرکت ها استفاده کرد.

یونیفورم اداری ، مخصوص هر ارگان و با توجه به هدف سازمانی طراحی می شود. یونیفورم ارتش از اولین لباس های اداری در دنیاست ولی امروزه با صنعتی شدن جهان و شاغل شدن افراد در واحدهای اداری، یونیفورم هماهنگ اداری در همه ارگان ها استفاده می شود. درادامه این مطلب با لباس فرم اداری و مانتو فرم اداری بیشتر آشنا می شویم.

مانتو فرم اداری ( لباس فرم اداری ) چیست؟

مانتو فرم اداری تن پوش ویژه بانوان شاغل در ارگان ها و سازمان ها است که برای حضور در محل کار، پوشیدن آن الزامی است. مانتو اداری دارای طراحی زیبا و شکیل بوده، خوش فرم و خوش استایل دوخته می شود. در برخی از ادارات و موسسات دولتی و خصوصی پوشیدن لباس فرم اداری برای آقایان و مانتو اداری برای خانم ها اجباری می باشد. مدیران سازمان های معتبر برای بالا بردن پرستیژ کاری کارکنان و ایجاد روحیه خوشپوشی تمایل به استفاده از مانتو اداری و لباس فرم اداری دارند.

طراحی لباس فرم با توجه به معیارهای مدیریت و در نظر گرفتن المان های زیبایی شناختی توسط افراد با تجربه انجام می شود. حتی بسیاری از افرادی که لباس فرم مشخصی ندارند نیز تمایل دارند از لباس رسمی اداری برای محل کار استفاده کنند.

چرا پوشیدن یونیفورم اداری مهم است؟

هر چند این مدیران سازمان ها و ارگان ها هستند که بر پوشش فرم اداری کارمندان تاکید دارند ولی تنها کارفرمایان از منافع لباس فرم یک دست سود نمی برند. به طور معمول این لباس برای ۳ طیف مختلف در هر سازمان منافعی را به همراه دارد. در یک تقسیم بندی ساده می توان چنین در نظر گرفت:

۱- منافع کارفرما

۲- منافع کارکنان

۳- منافع مشتری

بهترین پارچه برای دوخت مانتو اداری کدام است؟

جنس پارچه مانتو فرم اداری و لباس فرم اداری

لباس فرم یک یونیفورم است که می تواند از انواع پارچ ها دوخته شود. اما اگر راحتی کارمندان را در نظر بگیرید باید از پارچه های مناسب برای دوخت مانتو اداری استفاده کنید. اغلب ادارات دو دست لباس فرم تابستانی و زمستانی را برای کارکنان در نظر می گیرند که مناسب با وضعیت هوا و دما انتخاب می شوند. به طور معمول پارچه هایی با الیاف طبیعی و نخ برای دوخت مانتو اداری مناسب تر هستند. لباس فرم نباید موجب تعریق بیشتر شود بلکه باید پارچه های اونیفورم اداری سبک و خنک باشد. پارچه های رسمی با رنگ ثابت مناسب دوخت لباس فرم اداری هستند.

فاستونی پارچه ای مناسب برای تهیه کت و شلوار اداری است که می تواند در دوخت مانتو فرم اداری هم استفاده شود. دیگر پارچه مناسب برای خانم های کارمند ترگال است. این پارچه سبک و راحت بوده و تن خور خوبی هم دارد. استفاده از کتان، ویسکوز، فیونا، پرادو، کجراه و پارچه پرشیا نیز برای مانتو اداری رایج است. آنچه مهم است ضد چروک بودن پارچه مانتویی است. برای اینکه ظاهری آراسته و شکیل داشته باشید باید همیشه لباس فرم آراسته و بدون چروک را بپوشید. ظاهر ژولیده مناسب محل کار نیست و احساس بی کفایتی را القا می کند. ضد چروک بودن پارچه مانتو اداری از اتلاف وقت برای اتوکشی های مکرر هم جلوگیری می کند.

پروژه های انجام شده لباس فرم بیمارستانی :

۱- بیمارستان ساسان

کلیه قسمت ها ( خدمات مردانه و زنانه ، جراحی ، ازمایشگاه ، آشپزخانه ، پرستاری ، سوپروایزر ،بخش بهیاری، کمک بهیار ، منشی ، اداری، ویژه ، قلب باز، رادیو لوزی ، بخش قلب باز ، رادیولوژی و داروخانه، مهمان دار)

۲- بیمارستان آرمان :

مدل پرستاری

۱-      طراحی و تولید انواع مانتو شلوار اداری به صورت اختصاصی

۲-      طراحی و تولید انواع کلاه مهمانداری به سفارش مشتری

۳-      طراحی و تولید انواع مقنعه اداری با رنگ ها و مدل های مختلف

۴-      ارائه بن خرید از فروشگاه

تولید مانتو اداری زنانه و لباس فرم اداری مردانه در تولیدی لباس روسا

واحد تولیدی پوشاک روسا طراح و تولید کننده انواع مانتو اداری و لباس فرم اداری مردانه در کشور است که سابقه درخشانی در این حوزه دارد. تولیدی لباس فرم اداری روسا یکی از عمده ترین تولید کنندگان لباس فرم اداری برای سازمان های دولتی و خصوصی کشور در چند سال گذشته بوده است. مانتو فرم اداری برای بانک، یونی فرم اداری کارکنان بیمارستان، لباس فرم اداری اختصاصی برای شرکت های حمل و نقل، طراحی لباس ویژه برای کارکنان موسسات اعتباری، دوخت مانتوی سازمانی، لباس فرم اداری هتل و …. بخشی از فعالیت های واحد تولیدی لباس اداری است که مورد رضایت صد در صدی سفارش دهنده ها قرار گرفته است.

پس از تصمیم گیری و توافق اولیه برای طراحی یونیفورم اداری، همه مراحل طراحی در این شرکت انجام می شود. متخصصین طراح تولیدی لباس روسا در زمینه طراحی لباس فرم اداری و پوشاک زنانه صاحب سبک هستند و قادر به تهیه انواع الگوهای اختصاصی با توجه به سلیقه مشتری می باشند.

ما یک واحد تولیدی مانتو و لباس زنانه حرفه ای هستیم و دوخت نمونه اولیه را در کارگاه اختصاصی توسط زبده ترین دوزنده های کشور انجام می دهیم. پس از تایید نمونه اولیه، مراحل تولید انبوه لباس فرم اداری و مانتو فرم اداری در سطح وسیع انجام می شود. مهم ترین نکته تهیه پارچه مناسب است که در کیفیت دوخت مانتو فرم اداری تاثیر می گذارد. انواع مانتو اداری و لباس فرم اداری در تولیدی پوشاک روسا با بهترین متریال و توسط طراحان برجسته طراحی می شود.

این حق همه بانوان کشور است که ازیونیفورم اداری مناسب استفاده کنند. راحتی لباس، طراحی زیبا، کیفیت عالی و دوخت تضمین شده از ویژگی های بنیادی در تولید لباس فرم اداری است که در این شرکت ما به آن پایبند هستیم. دوخت کت و شلوار اداری مردانه و مانتو شلوار رسمی اداری در تخصص ماست برای دیدن نمونه کارها از گالری محصولات  ما دیدن کنید.