طراحی لابی ساختمان

طراحی لابی ساختمان به چه معناست: سرسرای بزرگ ورودی ، تالار ورودی هتل و مهمان خانه در فرهنگ فارسی معین است . البته در همه خانه ها مکانی بعنوان لابی ندارند و بیشتر لابی های بزرگ مختص برج ها و ساختمان های بزرگ هستند. برای طراحی دکوراسیون لابی روش های متفاوتی وجود دارد. می توانید با توجه به محیط خود و اندازه آن ایده های مختلفی را برای دیزاین آن پیاده سازی کنید. اما با توجه به اینکه اغلب فضای کمتری دارند از سبک های مدرن برای طراحی لابی کوچک استفاده می کنند. در ادامه ایده ها و نکاتی را ذکر کرده ایم که می تواند برای شما کارساز باشد.

طراحی داخلی لابی آپارتمان مسکونی یا اداری

لابی ساختمان از دو قسمت اصلی تشکیل شده است:
  • طراحی لابی نگهبانی
  • طراحی لابی  نشیمن

قسمت نگهبانی لابی

از آنجا که تعداد ساکنان در برج ها و مجتمع های این چنینی زیاد است و در پی آن رفت وآمدها نیز بسیار است، به منظور حفظ امنیت ساکنان، نگهبانی شبانه روزی استخدام می کنند که در قسمت لابی مستقر می شود و عبور و مرور افراد را کنترل می کند.

اجزای نگهبانی لابی

یک پیشخوان با میز و صندلی و نیز امکانات مخابراتی برای برقراری ارتباط با تک تک واحدهای ساختمان است.

قسمت نشیمن لابی

محیطی از لابی است که با قرار دادن ترکیبی از مبل یا صندلی و میز،شبیه اتاق نشیمن، به نشستن افراد اختصاص می یابد.
در واقع طبق قوانین اصلی سیستم برج ها و مجتمع ها، فرد وارد شده تحت عنوان مهمان و یا مراجعه کننده، ابتدا باید پس از ذکر نام خود و نام ساکن به نگهبان، اندک زمانی را در لابی منتظر بماند و سپس در صورت صدور اجازه توسط ساکن ، به سوی واحد موردنظر روانه شود و یا حتی گاهی برخی از ملاقات های کوتاه مدت افراد غریبه و فرد ساکن در محیط نشیمن لابی و یا فضایی که برای این منظور در نظر گرفته شده است، انجام می گیرد که البته این موارد با همین جزییات و به صورت دقیق در اغلب برج ها و مجتمع های مسکونی موجود رعایت نمی شود و در هریک با توجه به شرایط موجود به گونه ای خاص و با توجه به قوانین تنظیم شده توسط هیأت مدیره و مدیر ساختمان رفتار می شود.