سنگ از جمله مصالحی است که در صنعت ساخت ساز از آن به وفور استفاده میشود،اکثر مصالح ساختمانی با گذشت زمان کیفیت اولیه خود را از دست داده ومقاومت آنها پایین می آید

اما سنگ جزو دسته مصالحی است که گذشت زمان هیچ تاثیری برروی آن نمیگذارد وهمواره سطح طبیعی ومقاومت خود را حفظ میکند

امروزه به دلیل بالا بودن مقاومت و از طرفی داشتن زیبایی منحصر بفرد هر سنگ دراجرای نما ودکوراسیون(باتوجه به سلایق مختلف)  جایگاه ویژه ای در بین مصالح امروزه پیدا کرده به طوری که دربیشتر دکوراسیون های داخلی ونما ازاین مصالح طبیعی به چشم میخورد.

سنگ طبیعی همانطوری که از نامش پیدا است طی فرآید طبیعی زمین  درداخل زمین طی هزاران سال ازکانی ها ومواد معدنی تشکیل شده وعنصر اصلی آن سیلیس است که در سطح زمین پدیدار شده اند که موقعیت وکیفیت آن به میزان مقاومت فشاری،سختی،ورنگ و نقص های که دارد قابل است.

مزایای سنگ طبیعی:

  • نوعی عایق حرارتی است ونیازی به زیر سازی ندارد
  • دارای طیف وسیعی ازطرح ها و رنگ ها میباشد و در طبیعت یافت میشود وزیبایی منحصر بفردی دارد
  • انعطاف پذیری و قابلیت فرم پذیری برروی انواع سطوح دیگراز ویژگی های سنگ طبیعی است.

معایب:

  • وزن سنگ طبیعی بیشتر از سنگ مصنوعی میباشد
  • بر اثر گذر زمان وعوامل جوی باعث عدم چسبندگی به سطح ویا بدنه میشود
  • تغییرات آب وهوایی باعث ترک خوردگی در بافت کپک ویا شوره میشود

سنگ طبیعی

سنگ مصنوعی

سنگ مصنوعی محصولی ساخته شده دست بشر در سال 1980 بعنوان سنگی مشابه سنگ طبیعی است با این تفاوت که تقاضای بالای مردم نسبت به قیمت مقرون به صرفه بودن و به جهت داشتن محصولی یکدست، یکنواخت ومحرک بود،به طورمعمول یک سنگ مصنوعی از مواد بتنی و سنگ ریزه تهیه شده ونکته جالب تر این است که تشابه سنگ طبیعی ومصنوعی از دور چندان به چشم نمیخورد اما با نگاهی دقیق تر از نزدیک به مصنوعی بودن ویا طبیعی بودن این موضوع پی خواهد برد.

سنگ های سمنت پلاست، شامل سیمان، آگرگات سنگ های طبیعی و خاک سبک است. برای رنگ دادن به این سنگ ها از رنگ دانه های اکسید آهن بهره گرفته می شود. ترکیبی که حاصل می شود، درون قالب ریخته می شود که نقش و نگارهای سنگ های طبیعی را دارد. این سبب می شود سنگ مصنوعی به یک ظاهر کاملا طبیعی دست پیدا کند. سنگ های مصنوعی از نظر قیمت، مقرون به صرفه تر از انواع طبیعی می باشند.

وبه دلیل تنوع بالا امروزه میتوانیم به جرائت بگیم که کاربرد سنگ های مصنوعی آن قدر زیاد شده که اگر ادعا کنیم بی رقیب هستند، چیز عجیبی نگفته ایم.

انحصارطلبی از طریق سنت و تخصص.رویا سازان هدفمند مطلوب ترین و شناخته شده ترین شاهکارهای طبیعی است. گشت و گذار در دورترین مکان ها ، ناشی از کنجکاوی و اشتیاق بی حد و مرزبرای ایجاد فضای مناسب برای مردم است و همچنین بهترین خلاقیت ها را به معرض نمایش گذاشته. وهر طرح طبیعی با دقت انتخاب شده بیانگر آزادی وسبک نا محدود است. رویا سازان با انحصار در سراسر ایران در مورد شگفت انگیزترین مواد و دسترسی به معادن طبیعی، قادر است بهترین محصولات خلق نچرال را در چند مرحله از طریق یک شبکه انتخابی از توزیع کنندگان ارائه دهد.